Agregátor zdrojů

Rusové zaútočili na elektrické vedení mířící do Chersonu

Novinky.cz - 59 min 27 sek zpět
Rusové v neděli ráno zaútočili na elektrické vedení, které zásobuje proudem Cherson. Škody se podle sdělení hlavy chersonské vojenské správy Jaroslava Januševyče podařilo obnovit za půl hodiny.

Kobyla na Brněnsku si lehla a nemohla vstát. Záchrana trvala tři hodiny

Novinky.cz - 1 hodina 6 min zpět
Tři hodiny zachraňovali hasiči v sobotu večer v Nosislavi na Brněnsku koně. Zhruba 650 kilogramů vážící kobyla si kvůli zdravotním potížím lehla a nemohla vstát. Hasičům se ji podařilo postavit až za pomoci zvedací sítě, a to přes otvor ve stropě stáje. Právu to řekl jejich mluvčí Petr Příkaský. Zásah skončil až příjezdem veterináře a úspěšným ošetřením zvířete.

Kim chce nejmohutnější jaderné síly na světě, raketa dostala metál

Novinky.cz - 1 hodina 18 min zpět
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se svou nejstarší dcerou Ču-e opět zamířil mezi vojáky. Navštívili pracovníky zapojené do vývoje mezikontinentální balistické rakety Hwasong-17, které byl udělal titul Hrdina KLDR. Při té příležitosti řekl, že Severní Korea chce mít největší jaderné síly na světě, uvedla severokorejská média.

Tím už se dá vytopit místnost. Externí radiátor Bykski uchladí i extrémně výkonné procesory

Živě.cz - 1 hodina 27 min zpět
Ať už jde o nejnovější desktopové procesory nebo grafické karty, jedno mají společné – mají stále vyšší spotřebu a tím i odpadní teplo, které je nutné řešit. Často nestačí běžné vzduchové chlazení, alespoň pokud chcete, aby turba dosáhla na co nejvyšší hodnoty a pokud možno co nejdéle. Řešením je ...

Malá holčička je druhou obětí sesuvu půdy na italském ostrově Ischia

Novinky.cz - 1 hodina 37 min zpět
Italští záchranáři našli v neděli druhou oběť sobotního sesuvu půdy na ostrově Ischia. Je jí dívka ve věku pět až šest let, uvedla agentura ANSA. První obětí ve vesnici Casamicciola byla 31letá prodavačka Eleonora Sirabellová. Deset lidí se dál pohřešuje. V oblasti byl vyhlášen stav nouze.

Orbán otočil: Suverénní Ukrajina je třeba, aby Rusko nebylo hrozbou pro Evropu

Novinky.cz - 1 hodina 47 min zpět
Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán.

Vnuk Josefa Lady: Na Vánoce si děda pouštěl Beethovena a jedl kubu

Novinky.cz - 2 hodiny 7 min zpět
Vesnička se zimními motivy, které známe z obrázků Josefa Lady, vyrostla v těchto dnech v obchodním centru na pražském Černém Mostě. V jejích kulisách jsme si povídali s vnukem slavného malíře a ilustrátora. Po dědovi zdědil jméno, malířské geny však ne. Prozradil nám například, jak se u Ladů slavily Vánoce kdysi a jak dnes.

Jak zvládnout agresory v rodinách? Chystá se systém terapií

Novinky.cz - 2 hodiny 11 min zpět
Experti Úřadu vlády jednají s ministerstvy o systémovém financování terapií pro lidi, kteří se dopouštějí domácího násilí. Uvedla to zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Programy na zvládání agrese nyní poskytují neziskové organizace a jsou financovány z Norských fondů.

Na Šumpersku hořela střecha rodinného domu se solárními panely

Novinky.cz - 2 hodiny 15 min zpět
Rozsáhlý požár, který zachvátil v sobotu odpoledne střechu rodinného domu v Lošticích na Šumpersku, způsobil škodu za osm milionů korun. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Právo o tom informoval jejich mluvčí Zdeněk Hošák.

Vyzkoušeli jsme zbrusu novou skládačku od Honoru. Je štíhlá a lehká, něco ale musela obětovat

Živě.cz - 2 hodiny 27 min zpět
Honor vylepšil svoji loňskou skládačku, je lehčí a tenčí • Má pokročilejší sestavu fotoaparátů a výkonnější procesor • Na voděodolnost a bezdrátové dobíjení se ale znovu nedostalo

Levnější elektřina a plyn? Nižší cenové stropy už nebudou, prohlásil Fiala

Novinky.cz - 2 hodiny 46 min zpět
Nižší cenové stropy pro elektřinu a plyn už nebudou. V Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj by si nižší stropy nemohl stát dovolit.

Čtyřnohý specialista dohlíží na bezpečnost ve skotské elektrárenské síti

Novinky.cz - 2 hodiny 49 min zpět
Skotská elektrárenská společnost „zaměstnala“ nového bezpečnostního specialistu. Nejedná se však o žádného vystudovaného inženýra či technika, ale o psa. Špringršpaněl Jac totiž dokáže odhalit závady až do hloubky dvou metrů, napsal server zpravodajské služby STV News.

FOTO: Do Prahy se vkrádá vánoční atmosféra. Na Staroměstském náměstí začaly trhy

Novinky.cz - 2 hodiny 1 min zpět
Po celé Praze se postupně objevuje výzdoba a vánoční trhy jsou v plném proudu. V sobotu odpoledne se rozblikal vánoční strom na přeplněném Staroměstském náměstí. Městem zároveň projelo několik ozdobených tramvají, které vypravily dopravní podniky.

Audi z použitých plastových dílů vyrábí přezky pásů

Novinky.cz - 3 hodiny 2 min zpět
Automobilka Audi vymyslela důmyslný způsob, jakým využívat plastový odpad z vraků svých vozidel. Pomocí recyklace z nich znovu vyrobí přezky na bezpečnostní pásy.

Každoročně nejočekávanější vánoční reklama letos nutí k zamyšlení

Novinky.cz - 3 hodiny 10 min zpět
Vánoční reklama britského obchodního řetězce John Lewis patří každý rok k nejočekávanějším a nejsledovanějším reklamám vůbec. Vždy má totiž velmi dojemný příběh poodhalující zranitelnost dětí. Tentokrát tvůrci upustili od kreslených dojemných příběhů a vsadili na reálný příběh.

V poušti už kopou základy pro 170 km dlouhý skleněný mrakodrap. Saúdové jdou přes mrtvoly. Doslova

Živě.cz - 3 hodiny 27 min zpět
Když jsme o The Line psali v červenci 2022, zakončili jsme větou „Dosud nebylo oznámeno žádné datum zahájení výstavby…“ Je listopad a Saudové překvapili, v poušti už se kope. Záběry z dronu pořízené společností OT Sky ukazují, že středovýchodní země zahájila práce na megaměstě, 170 ...

V Německu Češi ušetří, v Polsku berou vše

Novinky.cz - 3 hodiny 29 min zpět
Hladká mouka, máslo, cukr i vajíčka pořídí hospodyně, které právě teď startují pečení vánočního cukroví, levněji hned za německými a polskými hranicemi. A to přesto, že ceny v Německu vzrostly podobně jako u nás. Ušetřit se dá i na dárcích pod stromeček.

Rakouské železnice čeká v pondělí stávka. Dotkne se to i Česka

Novinky.cz - 3 hodiny 33 min zpět
Rakouské odbory zastupující pracovníky v odvětví dopravy Vida kvůli sporu o platy chystají na pondělí celodenní stávku na železnicích. Dotknout by se měla všech spojů, včetně těch s Českem. Jak na svém webu upozornily České dráhy, může k některým omezením v dálkové dopravě dojít už dnes a také v úterý.

Krkonošemi s foťákem: Vycházky pro veřejnost probíhají po celý rok

Novinky.cz - 3 hodiny 40 min zpět
„Za dvacet minut by mělo přestat pršet,“ hlásí s pohledem upřeným na aktuální předpověď v mobilu Pavel Musil, fotograf a externí lektor Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Účastníci říjnové fotovycházky, kteří se jeho prognózou nechají ochotně povzbudit, zatím netuší, že pláštěnky neodloží celý den. Jak se ale ukáže, jejich snímkům nevlídné počasí spíš prospěje.

Pobodání 28letý muž nepřežil. Spolubydlícího zadržela policie

Novinky.cz - 3 hodiny 53 min zpět
Smrtelné zranění nožem způsobil podle policie 49letý muž osmadvacetiletému spolubydlícímu z ubytovny v Říčanech u Prahy. Útočník se zamkl v pokoji, policisté ho však přesto zadrželi. Je podezřelý z vraždy.

Stránky

Přihlásit se k odběru blog.obsah.info agregátor