Novinky.cz

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky.cz
Novinky - nejnovější články
Aktualizace: 1 min 33 sek zpět

USA plánují sestřelit čínský špionážní balon

2 hodiny 34 min zpět
Spojené státy uvažují o tom, že by nad Atlantickým oceánem sestřelily čínský balon, který je podle nich vybavený špionážní technikou. S odvoláním na čtyři zdroje z americké administrativy o tom informovala agentura AP. Podle ní by úřady následně pozůstatky balonu z oceánu sesbíraly.

Češi mají problém vyjít se svým příjmem

2 hodiny 1 min zpět
Rostoucí ceny napříč celým trhem se výrazně podepisují na rodinných rozpočtech českých domácností. Téměř tři pětiny Čechů s ním vycházejí jen s obtížemi, dvě pětiny se navíc obávají, že se jejich finanční situace bude ještě zhoršovat. Tři z deseti lidí oslovených v průzkumu Indexu finančního zdraví Čechů mají navíc rezervu na méně než měsíc života. Počet domácností bez jakékoliv rezervy se dokonce ztrojnásobil.

Řidič ve Zlíně srazil opilou chodkyni. Zřejmě šla na červenou

3 hodiny 1 min zpět
Těžké zranění utrpěla 70letá chodkyně, kterou ve Zlíně na přechodu pro chodce srazil řidič osobního auta. Podle policie šla zřejmě na červenou. Nadýchala dvě promile.

FOTO: Lidé se vyslovují proti gigafactory. Do Líní dorazilo několik tisíc lidí

3 hodiny 53 min zpět
Den otevřených hangárů přilákal několik tisíc lidí na letiště do Líní. Mohli se podívat na současnou i historickou techniku a zároveň tak vyjádřit podporu zachování letiště. Občanská iniciativa STOP gigafactory zde sbírala podpisy místních obyvatel proti stavbě továrny na elektrické baterie do aut, která má letiště nahradit. Společnost Volkswagen, jež stavbu plánuje, se má vyjádřit do konce března, zda továrnu postaví zde, nebo v jiné zemi V4.

Za lživé osočovaní nemocnice soudy muže nepotrestaly. Šéf žalobců podal dovolání

4 hodiny 1 min zpět
Zvrátit zprošťující rozsudek v případu lživého osočování plzeňské fakultní nemocnice chce nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Nelíbí se mu, že soudy nepotrestaly Jana Jungmanna za jeho předloňské facebookové komentáře, ve kterých mimo jiného tvrdil, že tamní zdravotníci schválně zabíjejí pacienty s covidem. Šéf žalobců proto podal dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně.

RECENZE: Když je ti třináct a jedeš do lágru

5 hodin 4 min zpět
Bohatě ilustrovaný román Sibiřské haiku litevské spisovatelky Jurgy Villé se snaží splnit důležitý a velmi obtížný úkol seznámit dnešní děti a mládež s tématem sovětských gulagů.

Pavel: Budu aktivní prezident, ale vládu zastínit nechci

5 hodin 8 min zpět
Nově zvolený prezident Petr Pavel v rozhovoru pro server Novinky.cz vysvětluje, proč od prvního dne nasadil vysoké tempo a jak to bude vypadat po jeho inauguraci 9. března. Zároveň říká, že Ukrajině se musí dostat všech požadovaných moderních zbraní, jinak půjde o prohru nás všech.

Rok od smlouvy o Turówu. Funguje těsnicí stěna?

5 hodin 36 min zpět
Před rokem, 3. února 2022, uzavřela vláda Petra Fialy (ODS) s Polskem dohodu o řešení problémů způsobených těžbou v polském příhraničním hnědouhelném dole Turów. I po roce zůstávají názory na vyjednanou dohodu protichůdné.

Třicetiletý Bobi z Portugalska se stal oficiálně nejstarším psem v historii

5 hodin 45 min zpět
Třicetiletý Bobi, hlídač dobytka z Portugalska, se stal nejstarším známým žijícím psem a i nejstarším psem v historii. První titul uzmul Spikovi, míšenci čivavy z Ohia, který ho přitom získal jen před několika týdny. Dlouhověkost Bobiho jeho majitelé připisují tomu, že vždy jedl potravu určenou pro lidi, napsal web deníku The Guardian.

Mladá řidička nezvládla předjíždění na Mělnicku. Zasahoval vrtulník

6 hodin 2 min zpět
Tři zraněné si vyžádal v sobotu odpoledne střet dvou osobních aut na Mělnicku. Podle policie dostala mladá řidička smyk při předjíždění.

Časosběr ukazuje, jak se pod tíhou ledu ohnul strom

7 hodin 44 sek zpět
Bezpečnostní kamera v Texasu pořídila 1. února časosběrný záznam, který ukazuje, jak se pod tíhou větví obalených ledem ohnul během několika hodin strom. Jindy teplé a slunné státy USA totiž v posledních dnech sužuje zimní bouře a led pokryl města v pásu od Memphisu přes Dallas až k Austinu, napsala agentura Reuters.

USA pošlou zabavený majetek ruského oligarchy na obnovu Ukrajiny

7 hodin 2 min zpět
USA poprvé předají zabavený ruský majetek Ukrajině, uvedl podle stanice CNN americký ministr spravedlnosti Merrick Garland. Jde o prostředky, které Washington zkonfiskoval ruskému oligarchovi Konstantinu Malofejevovi, majiteli ruského nacionalistického televizního kanálu Cargrad.

Leopardy pošle Ukrajině také Portugalsko

7 hodin 25 min zpět
Německé tanky Leopard 2 hodlá Ukrajině poslat také Portugalsko. Premiér António Costa uvedl, že už ví, kolika tanků se bude moci portugalská armáda vzdát, číslo ale zveřejnit zatím nechtěl. Informoval o tom web veřejnoprávní stanice RTP. Tanky leopard slíbily dodat Ukrajině také Německo, Polsko, Finsko, Španělsko či Kanada.

Zloději ukradli z pražské garáže mercedes za 1,5 milionu. Měli klíče

8 hodin 43 min zpět
Mercedes za 1,5 milionu korun ukradla podle policie z garáže pražského domu dvojice neznámých zlodějů. Měla od auta klíče a předem si ho přišla vytipovat.

Do penze se bude odcházet později, zní z koalice

8 hodin 50 min zpět
Ve vládní koalici sílí ochota zvyšovat postupně věk odchodu do důchodu nad zákonem stanovenou hranici 65 let. Jako o nezbytném opatření v horizontu zhruba deseti let o tom mluví i ministr práce a šéf lidovců Marian Jurečka. Ten by měl možná už příští měsíc představit očekávanou reformu penzí. Jedna z minis­terských variant počítá s budoucím prodlužováním důchodového věku až na 68 let.

Nissan ukázal koncept roadsteru budoucnosti

9 hodin 40 min zpět
Od ukončení výroby modelu 370Z Roadster v roce 2019 Nissan nenabízel otevřený vůz, což částečně napravuje alespoň konceptem Max-Out.

Na severu Slovenska je kalamita, lyžařská střediska v Tatrách zavřela

9 hodin 46 min zpět
Sever Slovenska se potýká s přívaly nového sněhu, situaci komplikuje silný vítr. Ve Vysokých Tatrách zastavila provoz lyžařská střediska v Tatranské Lomnici, ve Starém Smokovci a na Štrbském plesu, informovala agentura TASR. Úřady v okrese Žilina vyzvaly lidi, aby zůstali doma a pokud to není nutné, nejezdili o víkendu autem na severní Slovensko. Polský Tatranský národní park je celý uzavřený pro turisty.

Výměna zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou

10 hodin 5 min zpět
V sobotu se uskutečnila další výměna zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou. Na Ukrajinu se vrátilo 116 zajatců, do Ruska 63. Výměnu zprostředkovaly Spojené arabské emiráty.

KEMEL: Kde jste všichni?

10 hodin 17 min zpět
Haló, týme, kde jste všichni?! Už jsem zpátky z detoxu!

Chlapec hodil petardu na kanál, víko vyletělo na střechu šestipatrového domu

10 hodin 28 min zpět
Házení petard na kanály je velmi nebezpečnou zábavou, přesto se najde řada především dětí a mladistvých, kteří to stále zkoušejí. Jako například chlapec v čínském hlavním městě, který to vyzkoušel 28. ledna. Víko odletělo pod takovým tlakem, že skončilo na střeše nedalekého šestipatrového domu.

Stránky