Agregátor zdrojů

Brutálně ubodal družku a s rukama od krve prchal na letiště. Cesta ke spravedlnosti byla trnitá a stála další život

Novinky.cz - 1 hodina 19 min zpět
Je horká červencová neděle roku 1999 a v jednom z bytů v Kodaňské ulici ve Vršovicích právě došlo k brutální vraždě. Mladé Ukrajince kdosi zasadil desítky bodných ran. Vyšetřování se rozjíždí a stopy vedou až na daleký Kypr. Poslechněte si závěrečný díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

V Kyjevě zahřměly výbuchy, nálety hlásí i další regiony

Novinky.cz - 27.03.2023 - 23:26
V Kyjevě jsou slyšet výbuchy a protivzdušná obrana v okolí ukrajinské metropole sestřelila několik nepřátelských dronů, uvedl v pondělí večer na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na oblastní úřady a mluvčího ukrajinského letectva.

Na sjezdu z D1 u Průhonic srazilo auto chodce. Na místě zemřel

Novinky.cz - 27.03.2023 - 23:23
Na sjezdu z dálnice D1 u Průhonic srazil v pondělí večer řidič chodce, který na místě zemřel. S největší pravděpodobností se jednalo o muže, který předtím vystoupil z odstaveného kamionu.

Cisterna s 25 tunami čokolády sjela ze silnice, hrozilo její převrácení

Novinky.cz - 27.03.2023 - 23:07
Cisterna převážející 25 tun čokolády havarovala v pondělí večer u Ropic na Frýdecko-Místecku. Vozidlo sjelo mimo komunikaci a hrozilo jeho převrácení, informovali hasiči.

Rusko v RB OSN neprosadilo vznik vyšetřovací komise k Nord Streamu

Novinky.cz - 27.03.2023 - 22:32
Rusku se v pondělí nepodařilo přimět Radu bezpečnosti OSN, aby požadovala nezávislé vyšetřování zářijových explozí, které na dně Baltského moře poškodily potrubí plynovodů Nord Stream, kterými se přepravoval - resp. měl přepravovat - zemní plyn z Ruska do Německa. Oznámily to tiskové agentury.

Člověk spadl do kolejiště metra, zůstal zaklíněn mezi vagony

Novinky.cz - 27.03.2023 - 21:54
Provoz na lince A pražského metra mezi Náměstím Míru a Depem Hostivař byl v pondělí večer zhruba 40 minut přerušený. Ve stanici Strašnická spadl člověk do kolejiště.

Za odchod by zahraniční firmy měly platit dobrovolný příspěvek, vymysleli v Moskvě

Novinky.cz - 27.03.2023 - 21:52
Zahraniční firmy z „nikoli přátelských zemí“ by při opuštění svých ruských aktiv měly ruským úřadům zaplatit „dobrovolný příspěvek“ ve výši pěti procent jejich tržní hodnoty, napsal v pondělí na svém webu Kommersant s odvoláním na zápis z jednání vládní podkomise pro kontrolu zahraničních investic, zveřejněný na webu ministerstva financí.

Dívka v Rusku nakreslila obrázek. Skončila v dětském domově a jejímu otci hrozí dva roky

Novinky.cz - 27.03.2023 - 21:05
Obžaloba žádá dva roky vězení pro Rusa, jehož dcera nakreslila obrázek na podporu Ukrajiny a nyní je v dětském domově. Rozsudek nad Alexejem Moskaljovem má padnout v úterý. Informoval o tom server BBC News.

Používáte AI chatboty jako ChatGPT nebo Bing Chat? Co s nimi děláte?

Živě.cz - 27.03.2023 - 20:45
ChatGPT ukazuje, že i produkt s tak pitomým názvem, dokáže nadchnout davy. AI chatbot má už přes 100 milionů uživatelů a jeho vliv je tak silný, že na něj museli reagovat i giganti. Microsoft spustil Bing Chat, Google razí technologii Bard, čínské Baidu staví Ernieho a něco kutí i Meta. Chatboti ...

Satan, který pohřbil ruský národ, kritizují Putina ruské elity

Novinky.cz - 27.03.2023 - 20:29
Do veřejného prostoru unikl záznam hovoru ruského hudebního producenta Josifa Prigožina a podnikatele Farchada Achmedova. Ti ostře kritizují prezidenta Vladimira Putina a jeho nejbližší okolí kvůli válce na Ukrajině. Prigožin, jmenovec majitele Wagnerovy skupiny, označil záznam za falešný. Později připustil, že obsahuje některé věci, které skutečně řekl.

Tak jste hudbu ještě neslyšeli. Recenze reproduktorů Sonos Era 100 a Era 300

Živě.cz - 27.03.2023 - 20:15
Sonos Era 100 je důstojným nástupcem základního Sonos One • Sonos Era 300 otevírá překvapivě velký svět hudby v Dolby Atmos • Era 300 zajistí v domácím kinu pohlcující prostor

Uvěřitelné herectví Davida Novotného nejen v Místě zločinu České Budějovice

Novinky.cz - 27.03.2023 - 20:10
Dalo by se říci, že pondělky a pátky v České televizi patří Davidu Novotnému. V pondělí je vyšetřovatelem, v pátek tatínkem. Ať vyšetřuje vraždy v kriminálce Místo zločinu České Budějovice, nebo se potýká s pro každého rodiče nepředstavitelnou výměnou dětí jako jeden z otců ve druhé řadě Kukaček, vždycky jeho herectví strhne pozornost. Je totiž přirozené, uvěřitelné.

Peníze pro VŠ probere Balaš s Fialou, den po protestní akci o tom má jednat vláda

Novinky.cz - 27.03.2023 - 19:22
Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) bude o navýšení rozpočtu vysokých škol na odměňování pedagogů jednat v úterý s premiérem Petrem Fialou (ODS). Ve středu by pak na výjezdním zasedání v Jeseníku měla záležitost projednat vláda. Balaš to řekl novinářům po pondělním jednání se zástupci univerzit. Financování VŠ označil za dlouhodobě zanedbané, na řešení se podle něj musí vedle státu podílet i školy.

Policie pátrá po šestnáctiletém mladíkovi z Prahy, měl psychické problémy

Novinky.cz - 27.03.2023 - 19:21
Policie pátrá po šestnáctiletém Lukáši Herákovi z Prahy. Z domova odešel ve čtvrtek a dosud se nevrátil. V poslední době měl psychické problémy. Chlapec dosud nikdy pohřešovaný nebyl. Policie ho hledá v systému Dítě v ohrožení.

Vlak srazil v Praze člověka

Novinky.cz - 27.03.2023 - 19:18
Provoz vlaků mezi Smíchovským a Hlavním nádražím v Praze zkomplikovala v pondělí večer nehoda, při které projíždějící vlak srazil asi šedesátiletého muže. S velmi vážným zraněním hlavy skončil v nemocnici.

Mladá žena na škole v Nashvillu zastřelila šest lidí, z toho tři děti

Novinky.cz - 27.03.2023 - 19:08
Mladá žena na škole v  americkém Nashvillu zastřelila tři děti a tři dospělé. Údajná pachatelka byla podle mluvčího policie zastřelena. Žena přibližně ve věku do 20 let střílela na soukromé křesťanské škole. Informují o tom americká média.

Hádky kvůli gigafactory starosta Nové Vsi na Plzeňsku ustál

Novinky.cz - 27.03.2023 - 19:03
Lidé z Nové Vsi u Plzně, kterou rozdělilo téma gigafactory, si zvolili nové zastupitelstvo. Drtivou většinu hlasů dostala strana současného starosty Miroslava Sedláka (SNK Nová Ves), kterému někteří občané vytýkali, že proti továrně nebojuje víc. Sedlák zřejmě bude ve funkci pokračovat, potvrdil Právu.

Vyzkoušeli jsme Google Bard. AI chatbot je rychlejší než soupeři, ale zatím neumí česky

Živě.cz - 27.03.2023 - 18:45
Bard zatím neumí česky, tak jsme klábosili anglicky • Neumí složit básničku a je mizerný komik • Zato však ví, jak bude Babiš vyjednávat mír

Zábava má přednost, stěžují si Norové. Kvůli TikToku nemůžou navýšit výrobu munice

Novinky.cz - 27.03.2023 - 18:42
Jeden z největších evropských výrobců munice si stěžuje, že kvůli novým datacentrům sociální sítě TikTok nemůže uspokojit rostoucí poptávku po střelivu. Ta začala raketově růst kvůli pokračujícímu konfliktu na Ukrajině. V zásobování elektřinou má přednost internetová zábava před bezpečností kontinentu, stěžují si zbrojaři. V pondělí na to upozornil server Financial Times.

Maďarsko ratifikovalo přistoupení Finska do NATO

Novinky.cz - 27.03.2023 - 18:34
Maďarský parlament v pondělí ratifikoval přistoupení Finska k Severoatlantické alianci. Pro vstup Finska hlasovalo 182 zákonodárců, šest bylo proti a 11 nehlasovalo.

Stránky

Přihlásit se k odběru blog.obsah.info agregátor